Форум, посветен на поредици като Училище за вампири, Дневниците на вампира и Академия за вампири.

HomeHome  PortalPortal  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 

По-дълбоките части на гората

Go down 
AuthorMessage
Rosemarie Hathaway
Висша жрица!
Висша жрица!

Location : Somewhere deep, deep in the forest gloom, where no one can find me...

Данни на героя
Име на героя:: Роузмари Хатауей(вече)
Дарби:: Видения, Хипноза, Лечение, контролира 5тта елемента
Раса:: Дампир

PostSubject: По-дълбоките части на гората   Fri Mar 12, 2010 11:12 am

Stefan Salvatore
Въздушен елемент при учителите

Location : Някъде далеч в нищото, където никой няма да се сети да ме търси...

Данни на героя
Име на героя:: Стефан Салватор
Дарби:: Телепатия, хипноза, метаморфия
Раса:: Вампир

PostSubject: Re: По-дълбоките части на гората   Fri Mar 12, 2010 11:16 am

Разхождах се из гората без определена цел, до която да стигна, просто ей така си странствах, за успокоение. Доста ми идваше. Брат ми е тук - това беше най-гадното, случило се откакто дойдох в училището. И второто, сега Катрин се цупеше и на двама ни по известни и неизвестни причини. Но понеже не ми се мислеше за проблемите, бях дошъл тук, на чист въздух, където надеждата се просмукваше във въздуха.
И тогава чух шум. Понеже старите инстинкти умират трудно(а понякога и не умират въобще), аз се извърнах и огледах обстойно гората. На пръв поглед нищо. Стига бе, сигурен бях, че чух шум, и то от човешки стъпки, но леки и тихи, така че със сигурност неше беше мъж. Стойата ми се отпусна. Не беше брат ми.
- Кой е там? - попитах, чувствайки се леко странно, че задавам въпроса на храстите и дърветата, защото чувах само стъпките, но все още не виждах никой...

Дженифър Фос
Четвърти курс!
Четвърти курс!

Данни на героя
Име на героя:: Дженифър Фос
Дарби:: Телепатия и Некросила

PostSubject: Re: По-дълбоките части на гората   Fri Mar 12, 2010 12:42 pm

-Мисля, че не ме познаваш! - отговорих тихо аз.
-Коя си ти? - попита ме мъжки глас.
-Ами...казвам се Дженифър, но на дали ме познаваш. - засмях се аз.
Започнах да се оглеждам. Наоколо имаше само дървета. Беше влажно и почти се свечеряваше. Нито един лъч светлина не минаваше през зеленината и не достигаше до земята. Все още се чудех кой стоеше някъде пред мен, но нещо ме човъркаше отвътре и исках да разбера.
-А ти кой си?-попитах аз.
Back to top Go down
View user profile http://forksnet.bulgarianforum.net/forum.htm
Stefan Salvatore

Данни на героя

PostSubject: Re: По-дълбоките части на гората   Sat Mar 13, 2010 1:09 am

Чак сега я видях. Приближих се до нея:
- Права си, наистина не съм те виждал досега, но аз всъщност не познавам почти никой тук. - усмихнах й се искрено, като не се стърпях да направя жест за покана с ръка към поляна, на която бях аз, и да вметна:
- Какво правиш тук по това време? Деня тъкмо е на приключване. - после се засмях неловко. - Всъщност е съвсем нормално да излизаш по това време в това училище, но аз все още не мога да свикна с факта, че тук ще се води само нощтен живот. Наистина има видове вампири, които изгарят на слънчевата светлина, а Катрин е много предпазлива. Знаеш ли, че тя е белязан дампир, което е технически невъзможно? - попитах, като добавих. - Извинявай, винаги говоря много. Аз съм Стефан Салватор. Приятно ми, Дженифър. - отново се усмихнах, като седнах на тревата. - Как всъщност се озова в това училище? Защото според повечето истории, които видях в документите, всички са попаднали тук инцидентно или пък търсейки някой.

Дженифър Фос
Четвърти курс!
Четвърти курс!

Данни на героя

PostSubject: Re: По-дълбоките части на гората   Sat Mar 13, 2010 2:13 am

-Ами почти целия ми живот бях далеч от родителите ми. Заедно с брат ми учехме в една гимназия в Италия. Една година преди завършването нещо ми стана и реших да дойда тук. Не знам как точно се случи и от тогава не съм виждала брат си.-разказах му аз.
-Ами ти как се озова тук? - попитах любопитна и седнах на тревата до него.
Загледах се нагоре към висящите клони на дърветата и зачаках отговора на въпроса си.
Back to top Go down
Stefan Salvatore

Данни на героя

PostSubject: Re: По-дълбоките части на гората   Sat Mar 13, 2010 5:22 am

- О, ами директорката е моя стара приятелка. - обясних лаконично. - И междудругото, и аз идвам от Италия, по-точно някога живях там. Та аз и идея си нямах, че ще се натъкна на Катрин, демек директорката, точно тук, но, което е най-лошото - брат ми е тук. - завъртях очи раздразнено само при мисълта за брат си. Проклет нафукан пуяк. - Всъщност той е красавеца от двама ни. По-големия ми брат, коравото лошо момче, по който всички момичета си падат. - иронията пролича в тона ми. Деймън наистина беше абсолютен флиртаджия, а аз смятах, че не може постоянно да ги сменяш, или обичаш някой, или не. - Ти виждала ли си го? Той е заместник-директора тук. - Катрин имаше странни разбирания понякога. - Казва се Деймън Салватор.

Дженифър Фос
Четвърти курс!
Четвърти курс!

Данни на героя

PostSubject: Re: По-дълбоките части на гората   Sat Mar 13, 2010 5:46 am

-Личи си, че не си му привържаник! - засмях се аз. -Така де, не съм виждала заместник директора, брат ти всъщност. По описанието, което ми даде...направо нямам думи.
Отново се загледах леко неловко в дърветата. Не обичах тишината и затова винаги гледах да излизам от тези ситуации. Но в този момент просто нямаше как. Но все пак трябваше да опитам, защото който не рискува не печели.
-Разкажи нещо друго за теб? -казах аз.
Back to top Go down
Stefan Salvatore

Данни на героя

PostSubject: Re: По-дълбоките части на гората   Sat Mar 13, 2010 8:15 am

- О, моята история е скучна работа. - засмях се. - Роден съм в Италия, както вече ти казах, и понеже майка ни умря при раждането ми, Деймън още от тогава ме мрази. После, огато станах на деветнайсет, той се сгоди. Но проблемът, по-точно моят проблем, който не ми даваше мира, беше че годеницата му - Катрин - беше вампир. И така един ден, съвсем неволно я издадох на баща си... тогава хората бяха ужасни. Погнаха я с факли и вили, но тя съумя преди да избяга да ни направи не съвсем, но почти като нея, по-точно да размени кръв с нас, да ни даде тези пръстени. - показах й сребърния пръстен с камъка лапис лазули и буквата S върху него. - Деймън има същия, само дето на неговия пише D. Та тя ни ги подари и избяга, като се закле, че някой ден ще ни открие... И тогава Деймън полудя. Изпадна в бяс и ме нападна с меча си. Отвърнах му със същото, но той винаги е бил по-добър в тези неща. През цялото време ми крещеше само "Ти си виновен, виновен си за всичко..." и накрая ме наръга в сърцето. Знаех, че или ще умра, или ще се превърна във вампир. Но омразата и на двама ни беше толкова силна, че аз с последни сили го прободох. И после се събудихме един до друг, в най-хубавите си дрехи, положени в гробницата на семейството си с пръстените от Катрин. Избягахме в две различни посоки, за да не се избием и е ирония на съдбата, че сега се срещаме тук. - замълчах за минута-две, за да я оставя да осмисли водопада от информация. - Ами ти? Разкажи ми за теб.

Дженифър Фос
Четвърти курс!
Четвърти курс!

Данни на героя

PostSubject: Re: По-дълбоките части на гората   Sat Mar 13, 2010 9:14 am

-Ами няма много за разказване. - усмихнах се чаровно. - Както вече знаеш повечето от живота си съм го прекарала в Италия заедно с брат си. След това се преместих тук и се запознах с доста хора. Какво друго... А да. Луда съм на тема филми на ужасите и обожавам да пазарувам, което е малко трудно през деня.
-Чух че си учител. По какво преподаваш? - попитах го любопитно с усмивка на лице.
Back to top Go down
Stefan Salvatore

Данни на героя

PostSubject: Re: По-дълбоките части на гората   Sat Mar 13, 2010 10:16 am

- Литература, макар че предпочитах бойни изкуства. Е, да, обаче господин Бъркам-Се-Навсякъде ме изпревари и аз реших, че трябва да се задоволя с втория си по любимост предмет, по който поне имам някакви знания. Другата ми идея беше Древни култури, но там пък госпожица Ако-Не-Съм-Първа-Ще-Умра ме изпревари. - отвърнах и отвърнах на усмивката й. Е, да, наистина отношението ми към Деймън и Катрин беше поразително ужасно, но все пак имаше смекчаващи вината обстоятелства. Когато видях, че точно в момента няма видимост към погледа ми, я огледах от глава до пети. После извърнах поглед, преди да ме е хванала и се подсмихнах на собствените си мисли. - Ти си четвърти курс?- попитах, защото не бях съвсем сигурен.

Дженифър Фос
Четвърти курс!
Четвърти курс!

Данни на героя

PostSubject: Re: По-дълбоките части на гората   Sat Mar 13, 2010 10:39 am

-Да - отвърнах аз - все пак съм на седемнадесет.
Помислих си защо ли ме пита кой курс съм и видях че на лицето му се забелязва усмивка. Леко се почудих. Замислих се дали имам часове по Литература и това ме накара да се разсмея на собствените си мисли, които вероятно не знаех само аз. След около минута мълчания отново се усмихнах, но този път без причина. Реших да попитам и аз нещо.
-А ти на колко си? -отново полюбопитствах.
Back to top Go down
Stefan Salvatore

Данни на героя

PostSubject: Re: По-дълбоките части на гората   Sat Mar 13, 2010 11:16 am

Засмях се отявлено.
- Деветнадесет. - казах. Да, вярно, по-скоро си бях на един акъл с учениците, пък и никога не си се бях представял като строг учител с очила и показалка. - И понеже бях на границата между шести курс и учител, успях да се вредя при учителите, защото иначе брат ми щеше да ме скъса от подигравки тип "Аз съм голямото момче, а ти още си на чина си и мога да ти преподавам и да ти давам огромни домашни". - засмях се отново, като несъзнателно прокарах пръсти през косата си.

Дженифър Фос
Четвърти курс!
Четвърти курс!

Данни на героя

PostSubject: Re: По-дълбоките части на гората   Sat Mar 13, 2010 11:55 am

-Въобще не ми изглеждаш като учител. Надявам се да не си много строг през часовете. -засмях се аз.
Неволно започнах да въртя очи наоколо. Без да исках спрях поглед в очите му. Зелени и искрени. Напомняха ми на нещо, но не знаех на какво. Усетих се, че става малко неловко и наведох поглед.
-Защо толкова се карате с брат ти? - попитах го аз.
Back to top Go down
Stefan Salvatore

Данни на героя

PostSubject: Re: По-дълбоките части на гората   Sat Mar 13, 2010 11:52 pm

Вдигнах рамене.
- Винаги е било така и аз от известно време, а и от цял живот, съм го приел като част от същността и на двама ни, колкото и да е гадно това и колкото и ужасно да звучи, защото той ме е намразил още от самото ми раждане, което майка ни9 не е преживяла. - замислих се по въпроса. Отново. Ха, тя ме караше да се замислям за неща, за които не се бях замислял цял живот. - Ами ти? Твоето се мейство какво е? - попитах, надявайки се да не съм навлязъл в прекалено лична тема с последните си думи.

Дженифър Фос
Четвърти курс!
Четвърти курс!

Данни на героя

PostSubject: Re: По-дълбоките части на гората   Sun Mar 14, 2010 1:20 am

-Ами...честно казано...много не ми се говори по тази тема. - казах аз и направих мила физиономия.
Изведнъж задуха вятър и клоните на дърветата се поклатиха. Една капка падна на главата ми и ме намокри леко. Той се засмя незнам защо. Стана ми малко неловко и се опитах да разнообразя малко.
-Искаш ли да се разходим нанякъде? - попитах го аз.
Back to top Go down
Stefan Salvatore

Данни на героя

PostSubject: Re: По-дълбоките части на гората   Sun Mar 14, 2010 3:37 am

- Ами добре. - съгласих се и станах, като изтупах дрехите си от тревата и клонките, полепнали по тях. - накъде ти се ходи?- попитах, за да отклоня темата от семейството й - тема, която очевидно не й се нравеше и не исках да я разпитвам повече. - Само избери място и идвам. - усмихнах се. Това училище беше доста просторно и нямаше защо да се притеснявам, че няма избор за разходки. зачаках я да избере...

Дженифър Фос
Четвърти курс!
Четвърти курс!

Данни на героя

PostSubject: Re: По-дълбоките части на гората   Sun Mar 14, 2010 3:56 am

-Не знам.. честно казано... - измънках аз.
Не можах да се сетя за нито едно място из училището или където и да е било. Сякаш не можех да мисля и мозакът ми се е изпарил.
-Кажи къде ти искаш, мен не ме бърка. - каза ми той.
-Ами и аз нямам претенции... - малко неловко казах аз, все пак идеята беше моя.
-Ти избери място. - допълних аз.
Back to top Go down
Stefan Salvatore

Данни на героя

PostSubject: Re: По-дълбоките части на гората   Sun Mar 14, 2010 11:41 am

Засмях се примиренчески.
- Е, хубаво, макар че едва ли ще избера нещо годно за употреба. Какво ще кажеш за извора на езерото? - попитах. Е, добре, определено не бях избрал нещо годно за употреба, но беше първото, което ми хрумна. - Оттам има страхотна гледка към планините, пък и водата е много чиста. А по пътя натам може би ще видиш брат ми и Роузмари, директорката. - а това пък беше най-"умната" идея, която можах да се сетя. - Не съм ходил там, но предполагам, че е хубаво. Какво ще кажеш?

Дженифър Фос
Четвърти курс!
Четвърти курс!

Данни на героя

PostSubject: Re: По-дълбоките части на гората   Sun Mar 14, 2010 11:50 am

-Добре, няма проблеми. Да тръгваме. - казах аз.
Станах от тревата и тръгнахме натам. Настана неловка тишина. По пътя имаше доста камъни и всички бяха в различна и странна форма. Естествено се спънах и той ми подаде ръка.
-Благодаря. - казах с усмивка на лице и отново тръгнахме напред.
-Няма проблеми. - отвърна той.
-Харесваш ли водата? - попитах аз макар че се учудих какъв тъп въпрос задавам.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: По-дълбоките части на гората   

Back to top Go down

По-дълбоките части на гората
Back to top 
Page 1 of 1