House of Night
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форум, посветен на поредици като Училище за вампири, Дневниците на вампира и Академия за вампири.
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Къщата на пазителите в гората

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Rosemarie Hathaway
Висша жрица!
Висша жрица!
Rosemarie Hathaway


Posts : 91
Join date : 2010-02-19
Location : Somewhere deep, deep in the forest gloom, where no one can find me...

Данни на героя
Име на героя:: Роузмари Хатауей(вече)
Дарби:: Видения, Хипноза, Лечение, контролира 5тта елемента
Раса:: Дампир

Къщата на пазителите в гората Empty
PostSubject: Къщата на пазителите в гората   Къщата на пазителите в гората I_icon_minitimeTue Mar 09, 2010 11:03 am

Къщата на пазителите в гората FOREST%20HOUSE%20lg

Именно това беше малката къща в гората, където понякога Роуз водеше само дампирите и мороите, за да им показва неща, които биха им потрябвали за в бъдеще. Понеже точно тези две раси са й слабост, тя сериозно се грижи дампирите да завършат добре обучението си за Пазители, а мороите да видят това, което дампирите правят за расата им и да опознаят собствените си инстинкти и особености.
Back to top Go down
http://houseofnightschool.forumotion.com
Дмитрий Б.
Воден елемент при учителите
Воден елемент при учителите
Дмитрий Б.


Posts : 12
Join date : 2010-03-18

Данни на героя
Име на героя:: Дмитрий Беликов
Дарби:: Всички бойни умения
Раса:: Дампир

Къщата на пазителите в гората Empty
PostSubject: Re: Къщата на пазителите в гората   Къщата на пазителите в гората I_icon_minitimeFri Mar 19, 2010 11:29 am

Влязох в къщата и се огледах. Добро място за почивка ми се виждаше, така че реших да поостана. Гората беше приятно място, но пък трудно се стигаше до самата къща, около която всъщност беше изградена цялата система от сгради на училището за вампири.
Чух шум и се обърнах по стар, но не и изоставен навик, като попитах:
- Има ли... някой? - много умно. Говоря на сухите клони. Но пък слуха ми едва ли ми изневерява на толкова тихо място...
Back to top Go down
Rosemarie Hathaway
Висша жрица!
Висша жрица!
Rosemarie Hathaway


Posts : 91
Join date : 2010-02-19
Location : Somewhere deep, deep in the forest gloom, where no one can find me...

Данни на героя
Име на героя:: Роузмари Хатауей(вече)
Дарби:: Видения, Хипноза, Лечение, контролира 5тта елемента
Раса:: Дампир

Къщата на пазителите в гората Empty
PostSubject: Re: Къщата на пазителите в гората   Къщата на пазителите в гората I_icon_minitimeFri Mar 19, 2010 11:37 am

Помахах между клоните и се приближих с бавна, но изискана походка.
- Какво правиш тук? По принцип това място е само за обучение. - измърках, защото знаех, че въпросът ми е прозвучал по всеки друг начин, но не и грубо. - Е, не че ми пречи. По принцип това е любимото ми място за разпускане. - преметнах косата си от едната страна на шията си. - И междудругото, аз съм Роузмари Хатауей, или просто Роуз. - представих се, подавайки ръка. - А ти си?
Back to top Go down
http://houseofnightschool.forumotion.com
Дмитрий Б.
Воден елемент при учителите
Воден елемент при учителите
Дмитрий Б.


Posts : 12
Join date : 2010-03-18

Данни на героя
Име на героя:: Дмитрий Беликов
Дарби:: Всички бойни умения
Раса:: Дампир

Къщата на пазителите в гората Empty
PostSubject: Re: Къщата на пазителите в гората   Къщата на пазителите в гората I_icon_minitimeFri Mar 19, 2010 11:43 am

- Дмитрий Беликов. - представих се с усмивка и, хващайки ръката й, уж случайно, я сложих да седне на пейката до къщата, като седнах до нея. - Ти, ако не ме лъже паметта, а едва ли мога да забравя... - усмихнах се с едва доловима чаровна усмивка. - ...ти си Висшата жрица?
Back to top Go down
Rosemarie Hathaway
Висша жрица!
Висша жрица!
Rosemarie Hathaway


Posts : 91
Join date : 2010-02-19
Location : Somewhere deep, deep in the forest gloom, where no one can find me...

Данни на героя
Име на героя:: Роузмари Хатауей(вече)
Дарби:: Видения, Хипноза, Лечение, контролира 5тта елемента
Раса:: Дампир

Къщата на пазителите в гората Empty
PostSubject: Re: Къщата на пазителите в гората   Къщата на пазителите в гората I_icon_minitimeFri Mar 19, 2010 11:55 am

- О, не те лъже паметта. - сведох поглед и погледнах към земята през гъстите си мигли. - Приятно ми е, Дмитрий. - вдигнах очи до нивото на неговите. Всъщност, като се замисля, не го бях виждала досега, щях да си спомня такова нещо... запазих останалата информация дискретно скрита в съзнанието си, може човека да владееше телепатия. Подсмихнах се тихо и попитах:
- Всъщност, къде си учил преди да дойдеш тук? Няма много училища, където може да учи дампир. - констатирах.
Back to top Go down
http://houseofnightschool.forumotion.com
Дмитрий Б.
Воден елемент при учителите
Воден елемент при учителите
Дмитрий Б.


Posts : 12
Join date : 2010-03-18

Данни на героя
Име на героя:: Дмитрий Беликов
Дарби:: Всички бойни умения
Раса:: Дампир

Къщата на пазителите в гората Empty
PostSubject: Re: Къщата на пазителите в гората   Къщата на пазителите в гората I_icon_minitimeFri Mar 19, 2010 12:00 pm

- Академията "Св. Владимир". - казах с равнодушен тон, който доказваше думите й - дампир може да учи само на едно място и това е Академията. Нямаше начин и тя да не я беше завършила. Но пък кой знае, някои дампири се оправяха и без обучение... е, тя не ми изглеждаше като онези жени дампири, които се оправят без обучение. Това ми харесваше.
- Роза... - казах накрая и прехапах устни, когато промененото на руски име се изплъзна от устата ми. - И ти си завършила същата Академия, нали? - попитах.
Back to top Go down
Rosemarie Hathaway
Висша жрица!
Висша жрица!
Rosemarie Hathaway


Posts : 91
Join date : 2010-02-19
Location : Somewhere deep, deep in the forest gloom, where no one can find me...

Данни на героя
Име на героя:: Роузмари Хатауей(вече)
Дарби:: Видения, Хипноза, Лечение, контролира 5тта елемента
Раса:: Дампир

Къщата на пазителите в гората Empty
PostSubject: Re: Къщата на пазителите в гората   Къщата на пазителите в гората I_icon_minitimeFri Mar 19, 2010 12:04 pm

Кимнах в знак на потвърждение.
- Именно. Останах там като Пазителка за една година след завършването си, после реших да построя свое собствено училище, където никой да не ми налага правила, както беше в Академията. Всъщност, тук ми харесва далеч повече и то не само защото училището си е мое. - засмях се с онзи специфичен звънък смях, който напомняше на сатен, изплъзващ се в нощта, и в същото време на доволно мъркане на хищник от семейство Котки. - А и защото мога да приютя всички, дори и стригои, ако имат нужда от помощта ми, макар че май не съм чак толкова добродушна, че да търпя стригои тук. - отбелязах съвсем честно.
Back to top Go down
http://houseofnightschool.forumotion.com
Дмитрий Б.
Воден елемент при учителите
Воден елемент при учителите
Дмитрий Б.


Posts : 12
Join date : 2010-03-18

Данни на героя
Име на героя:: Дмитрий Беликов
Дарби:: Всички бойни умения
Раса:: Дампир

Къщата на пазителите в гората Empty
PostSubject: Re: Къщата на пазителите в гората   Къщата на пазителите в гората I_icon_minitimeFri Mar 19, 2010 12:12 pm

Заинтригувах се от думите й.
- Била си Пазител в Академията? Странно, по това време вече трябва да съм бил там... - някакви спомени се мотаеха из главата ми, но не бяха достатъчно ясни, за да си спомня в подробности. А и смехът й ме разсейваше, а подобен смях не бях чувал досега. Сладък и звънък като камбанка, посипана с мед, и същевременно смях, от който можеш да настръхнеш и да се почувстваш по един странен начин, както когато усещаш, че хищник те наблюдава отнякъде, но не виждаш скривалището му. Оттърсих се от тези мисли. Тя не беше такава. - Ъм, Роза? - казах, за да прогоня последните размисли от главата си. - Преди... колко години точно завърши Академията? - попитах.
Back to top Go down
Rosemarie Hathaway
Висша жрица!
Висша жрица!
Rosemarie Hathaway


Posts : 91
Join date : 2010-02-19
Location : Somewhere deep, deep in the forest gloom, where no one can find me...

Данни на героя
Име на героя:: Роузмари Хатауей(вече)
Дарби:: Видения, Хипноза, Лечение, контролира 5тта елемента
Раса:: Дампир

Къщата на пазителите в гората Empty
PostSubject: Re: Къщата на пазителите в гората   Къщата на пазителите в гората I_icon_minitimeFri Mar 19, 2010 12:30 pm

- Преди две години, когато навърших осемнайсет. - отбелязах завеяно и се вгледах в сенките на дърветата пред мен. - Останах там една година, както ти казах, като училищен Пазител, пазех общежитията на най-големите ученици - морои и след една година ми писна и си заминах. Понеже си спомних, че хижата за Пазителите от "Свети Владимир" беше тук, реших не само да я ползвам, а и да построя училището си около нея. - вдигнах поглед и дългите ми ресници заразучаваха очите ми. Косата ми леко се развя от тихия пролетен бриз. Не знаех какво да кажа, затова просто съзерцавах ту лицето му, ту гледката зад гърба му...
Back to top Go down
http://houseofnightschool.forumotion.com
Дмитрий Б.
Воден елемент при учителите
Воден елемент при учителите
Дмитрий Б.


Posts : 12
Join date : 2010-03-18

Данни на героя
Име на героя:: Дмитрий Беликов
Дарби:: Всички бойни умения
Раса:: Дампир

Къщата на пазителите в гората Empty
PostSubject: Re: Къщата на пазителите в гората   Къщата на пазителите в гората I_icon_minitimeFri Mar 19, 2010 12:35 pm

Проследих белега от челото, през бледата гладка кожа на лицето й, до шията, раменете и гърба й. Леко се смутих от това, което правех, но всъщност осъзнах, че не ми пука особено. Усмихнах й се и тихо промълвих името й:
- Роза. - шепопът ми беше нежен, топъл и като съвсем естествено продължение на разговора за професионалното развитие на дампирите. Кожата ми настръхна, когато я докоснах.
Back to top Go down
Rosemarie Hathaway
Висша жрица!
Висша жрица!
Rosemarie Hathaway


Posts : 91
Join date : 2010-02-19
Location : Somewhere deep, deep in the forest gloom, where no one can find me...

Данни на героя
Име на героя:: Роузмари Хатауей(вече)
Дарби:: Видения, Хипноза, Лечение, контролира 5тта елемента
Раса:: Дампир

Къщата на пазителите в гората Empty
PostSubject: Re: Къщата на пазителите в гората   Къщата на пазителите в гората I_icon_minitimeFri Mar 19, 2010 12:39 pm

Вгледах се в очите му с цвят на гранат. Сякаш точно тези тъмни, дълбоки очи ме хипнотизитраха и се отваряха за мен, за да видя цялата Вселена в тях. Не усетих кога кожата ми е започнала да пари под огнената следа на топлит ему пръсти, проследяващи очертанията на белега ми. Не можех да кажа нищо, защото нямаше какво да се каже, нито какво да се чуе. Всъщност, дали времето не беше спряло? Клоните на дърветата отново поръсиха върху мен от своя вълшебен бриз...
Back to top Go down
http://houseofnightschool.forumotion.com
Дмитрий Б.
Воден елемент при учителите
Воден елемент при учителите
Дмитрий Б.


Posts : 12
Join date : 2010-03-18

Данни на героя
Име на героя:: Дмитрий Беликов
Дарби:: Всички бойни умения
Раса:: Дампир

Къщата на пазителите в гората Empty
PostSubject: Re: Къщата на пазителите в гората   Къщата на пазителите в гората I_icon_minitimeFri Mar 19, 2010 12:42 pm

- Роуз? - промълвих името й, този път с леко недоверие, сякаш не е истинска, сякаш ще изчезне със следващия полъх на вятъра, сякаш е някаква магия, която няма да видя повече. Затова настръхвах от смеха й, от погледа й, когато я докоснех. Тя не беше човек, не се държеше като човек, а като самодива. Няколко прости думи, или просто съдържателно мълчание, и вече те е омаяла, взела те е в своята магия, потопила те е в своето малко съвършенство. Това беше от онези мигове в живота, в който си мислиш "Не ми пука какво ще стане" и момичето, Роза, моята бивша съученичка и мже би и ученичка на лични тренировки, ако помнех правилно, се озова в прегръдките ми с устни, притиснати в моите.
Back to top Go down
Sponsored content





Къщата на пазителите в гората Empty
PostSubject: Re: Къщата на пазителите в гората   Къщата на пазителите в гората I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Къщата на пазителите в гората
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» По-дълбоките части на гората

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
House of Night :: Двора :: Гората-
Jump to: